ТОЧКА ЗОРУ: Громадянська позиція: Щоб через 5 років жити як європейці, сьогодні потрібні реформи

ТОЧКА ЗОРУ: Громадянська позиція: Щоб через 5 років жити як європейці, сьогодні потрібні реформи
Про те, що чекає на Україну після виборів та чому важливо, аби вибір був демократичним, хмельничанам розповіли представники першої двадцятки списку політичної партії Анатолія Гриценка «Громадянська позиція», яка йде на вибори під №27.

За словами Василя Гацька,який йде другим у списку партії, колишнього очільника Демократичного Альянсу, після потрапляння до парламенту Громадянська позиція створюватиме коаліцію спільно з представниками інших демократичних сил.

- Це вкрай важливо, щоб всі «партії Майдану» знайшли в собі сили, щоб спільно давати відповіді на ті виклики, які є в країні, - заявив він. – Російська агресія, потреба у реформах – диктують необхідність у тому, щоб була спільна більшість. Сьогодні 134 депутати, які голосували за закони 16 січня, знову йдуть до парламенту. Переважно, вони у списках Тігіпка, так званого «Опозиційного блоку», є у списках КПУ і багато їх серед мажоритарників-самовисуванців. Ми чітко розуміємо, що ці люди йдуть для того, щоб сховатися за депутатським мандатом, щоб як і раніше, збагачуватися за допомогою політики. І тому ми усвідомлюємо, що у новому складі парламенту буде непросто. Щоб в цій країні відбувалися реформи, сьогодні важливо знайти консолідацію у парламенті.

Окрім цього, Гацько наголосив на необхідності реформування України. Він відзначив, що цього потребує понад 60 сфер життя країни.

Відео дня

- Президент України заявив, що у 2020 році важливо мати європейські стандарти життя для кожного українця. Ми поділяємо цю ціль, і це дуже правильно – сфокусуватися сьогодні на людині. Але для того, щоб у 2020 році українці жили як європейці, очевидно, що вже сьогодні потрібні реформи.

Це означає, що здійснювати реформи необхідно щомісяця – по дві-три.

- Звідси зрозуміло, яких зусиль ми повинні докласти до того, щоб ці зміни відбувалися, - говорить Гацько. – У команді «Громадянської позиції» багато людей, які знають, що таке зміни та знають, як це робити. Поза межами парламенту багато з них спромоглися зробити так, щоб у Верховній Раді сьогодні ухвалювали необхідні для країни закони.  

За словами політика, протягом останніх вісьмох місяців зрушення є, але їх недостатньо для глобальних змін. На це, звичайно ж, впливають події на Сході, але не менш важливим є формування сильного парламенту.

- Я не перекладав би всю відповідальність на війну та Путіна, ми маємо знайти сили у собі, щоб переформуватися, - додав він. – У парламенті ми маємо абсолютно чітке уявлення – що потрібно зробити і як, для того, щоб в Україні не було олігархів. Це стосується і виборчої системи, адже ми виступаємо за відкриті списки.

Віталій Шабунін, який йде п’ятим у списку, громадський діяч, який займається боротьбою з корупцією говорить – завдяки позиції депутатів «Громадянської позиції» у Верховній Раді вже приймаються антикорупційні закони.

- 14 жовтня був прийнятий пакет з чотирьох антикорупційних законів. Йдеться про Антикорупційне бюро, незаконне збагачення у Кримінальному кодексі, тобто можливість саджати чиновників, рівень життя яких не відповідає їхнім доходам, нова редакція закону про протидію легалізації злочинних коштів, а також відкриття реєстру нерухомого майна, - говорить Шабунін. – Плюс, ми таки ввели у законодавство революційну норму, якої немає ніде в світі – це реєстр бенефіціарних власників юридичних осіб.

Завдяки цій нормі, переконаний активіст, можна буде прослідкувати корупційні схеми, які використовують чиновники, аби приховати свої фінансові махінації. Однак, у зв’язку з тим, що «недемократична» частина парламенту гальмує реформи, реалізація ідей залишає бажати кращого.

Прозорість і відкритість – головні постулати «Громадянської позиції», наголошує і журналіст Наталя Соколенко, яка йде від партії тринадцятою у виборчому списку. Вона переконана – завдяки дотриманню цих стандартів корупція в Україні зменшиться в рази.

- Європейські стандарти життя – це коли громадяни мають вільний доступ до бюджетів усіх рівнів. Скрізь, де є наша гривня як платника податків, ми повинні мати контроль. Закон про прозорість публічних коштів ми в реанімаційному пакеті реформ «продавлювали», «продавили» тільки перше читання, - пояснила вона. – І от виникає питання, коли кажуть – це все війна. Так невже війна заважає ухвалити закон про прозорість публічних коштів? Всі ці рахунки і так є. Державні казначейські рахунки ведуться не на папері, вони вже є в електронній формі. Так дайте доступ громадянам до цього! Повірте, рівень корупції буде знижено в рази, оскільки вкрасти буде неможливо.

- Коли говорять, що у нас війна, і тому не може бути реформ – це дурня повна. Без реформ ми не виграємо війни, - наголошує Віталій Шабунін. – Це ми бачили у Грузії – за 40 кілометрів війна, але реформи тривали. Питання у політичній волі і бажанні.

політична агітація

Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Хмельницького за сьогодні
18:42 Бурлик, Миколаїв та Мокрицький: які відомі хмельничани зараз на фронті photo_camera 18:05 На Хмельниччині збільшився попит на перереєстрацію транспортних засобів 17:22 Вчителька з Хмельниччини отримала нагороду «Срібний щит» від поліцейських 16:54 Де і за скільки у Хмельницькому комфортно відпочити на свіжому повітрі та посмажити шашлик Від читача 13:43 Правоохронці провели 23 обшуки, в результаті яких затримали всіх дев’ятьох учасників злочинної схеми разом з організатором. 16:37 У Кам’янець-Подільському районі на «тещиному язику» згоріло авто 15:54 Полеглих на війні захисників із Шепетівщини відзначили державними нагородами 15:09 На Шепетівщині поліцейські затримали молодика, який обікрав власного брата 14:23 У громаді на Хмельниччині замість пошкодженого обстрілом дитсадка побудують новий 13:40 Помідори та огірки: які ціни у Хмельницькому і звідки везуть photo_camera 13:17 На честь захисника Ростислава Остафійчука на Кам'янеччині відкрили меморіальну дошку 12:27 Рейтинг Opendatabot-2024: компанія «АТБ» увійшла до трійки найбільших роботодавців країни (новини компаній) 12:19 Через ремонт тепломережі Львівським шосе не їздитиме громадський транспорт 11:41 За добу шахраї виманили у мешканців Хмельниччини 230 тисяч гривень 10:36 У хмельницькому центрі зайнятості є 336 вакансій (СПИСОК) 09:45 Через борги «Укрпошта» перестала розсилати листи судів Хмельницької області 20:48 Де в Хмельницькому не буде світла 23 квітня (АДРЕСИ) 20:21 Школярі з Хмельницького зустрілися з американським режисером та обговорили проблему булінгу 19:38 1,4 мільярда на сміття. Головне з інвестиційної програми «Спецкомунтрансу» 19:08 У Хмельницькому патрульні знайшли наркотики у пасажирки авто
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому
keyboard_arrow_up